Sirkenin Faydaları ve Sirke İle Yapılabilecek Tarifler | Kemal Kükrer
Kemal Kükrer

Blog

Sirkenin Faydaları ve Sirke İle Yapılabilecek Tarifler

Doğal şifa kaynağı olan sirke, sağlık, güzellik, temizlik gibi farklı alanlarda kullanılıyor. Kimi tüketiciler zayıflamak veya detoks etkisi için de sirkeyi tercih ediyor. Vücuda hızla etki etmesi ve etkinliğini artırması için sulandırılarak içilebilen sirke, farklı karışımların içinde yer alarak da karşınıza çıkıyor.

Tüm Blog İçeriklerimizi görmek için tıklayınız.

Sirkeyi sabah aç karnına içen de, yatmadan önce vücudu toksinlerden arındırmak için hazırlayan da bulunuyor. Her biri birbirinden şifalı, etkili ve leziz sirkeli içecek tarifleri metabolizma hızını ve vücudun yağ yakma kapasitesini arttırarak etki gösteriyor. Uzmanlarca dikkat çekilen tek bir nokta var: Sek elma sirkesi içmek doğru değil. Hem tat hem de sağlık açısından, mide asidini artıran sek sirke yerine sirkeli içecekler tercih edebilirsiniz. Günlük az miktarlarda içilen sirkeli su veya sirke içeren içecekler sağlıklı bir bünyeye sahip olmanıza destek veriyor. Siz de sirkeli içecek deyince önce biraz yüzünü buruşturanlardansanız tarifleri denemeden karar vermemelisiniz.

Sirke İçmenin Faydaları

Sirke içmenin faydalarını öğrenerek içecek tarifleri hakkındaki önyargınızı biraz olsun kırabilirsiniz. Hem sağlık hem de estetik görünüm için tercih edebileceğiniz sirkeli içeceklerin faydaları saymakla bitmiyor.

Kış Aylarında İçinizi Isıtacak Sirkeli Sıcak İçecekler

Kışın soğuk havalarda hem içinizi ısıtacak hem de şifası ile vücudunuza iyi gelecek sirkeli içecekler mevcut. Sıcacık sirkeli çaylarla, yağ yakımını hızlandırabilir, detoks yapabilir, kış soğuklarına meydan okuyabilirsiniz.

– Elma Sirkesi Çayı

Elma sirkesi çayı özellikle dolaşımın hızlanmasına yardımcı oluyor. Yağ yakımını hızlandıran ve vücuttan ödemin atılmasına yardım eden çay, diyetlerde sıklıkla kullanılıyor. Aç karnına tüketilmesi önerilen çayın tok tutma etkisinin olduğu da biliniyor. Her gün içilebilen çay 1 ay boyunca tüketildiğinde gözle görülür sonuçlar elde ediliyor.

Elma sirkesi çayı için ihtiyacınız olanlar:

Demliğin içine tüm malzemeleri koyarak 5 dakika kadar demlenmesini beklemelisiniz. Ardından fincanlarla servis edebilirsiniz. Çayı aromalandırmak için içine birkaç yaprak ıhlamur, yeşil çay veya portakal kabuğu ekleyebilirsiniz.

Benzer Blog İçerikleri